Перейти до головного меню Перейти до основного вмісту Перейти до нижнього колонтитула

Соціальний захист учасників бойових дій

В Україні статус учасника бойових дій мають понад 405 тисяч осіб. Це дані Міністерства у справах ветеранів станом на лютий 2021-го. Учасниками бойових дій, нагадаємо, вважаються військові ЗСУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ і добровольчих батальйонів, які воювали на Донбасі. «Слово і діло» сьогодні пропонує подивитися, на які пільги вони мають право.

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачують грошову допомогу з бюджету. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується в розмірі 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Лікарняні УБД виплачуються в розмірі 100% середньої зарплати, незалежно від стажу роботи. У будь-який момент можна використати щорічну відпустку і є додаткова двотижнева відпустка на рік зі збереженням зарплати. Якщо на роботі відбувається скорочення чисельності штату, в учасників бойових дій є пріоритетне право зберегти своє робоче місце.

Що стосується медичного обслуговування. Учасники бойових дій мають право на першочергове обслуговування в лікарнях і аптеках, право на госпіталізацію і безкоштовне зубне протезування. Крім того, безкоштовно можна отримувати ліки за рецептом, щорічно проходити медичне обстеження і санітарно-курортне лікування.

Проїзд в громадському транспорті для УБД теж безкоштовний. Раз на два роки можна скористатися безкоштовно водним, повітряним, залізничним або міжміським автомобільним транспортом. Або раз на рік скористатися 50% знижкою на ці види транспорту.

Учасники бойових дій мають право на 75% знижку при оплаті житла, комунальних послуг та вартості пального. Їх у першу чергу повинні забезпечувати житлом, землею і послугами зв'язку.

 

Першоджерело

Документи:
Банер - Президент України
Банер - Урядовий портал
Банер - ВР України
Банер - Урядова телефонна "Гаряча лінія"
Банер - Асоціація міст України