Козятинський ЦНАП надає послуги і у сфері реєстрації актів цивільного стану

З березня 2019 року ЦНАП у м.Козятині розширив сферу обслуговування громадян. Тепер послуги Козятинського відділу державної реєстрації актів цивільного стану будуть доступними у ЦНАП. Ще плюс один суб’єкт надання адміністративних послуг (нині їх 25!) надаватиме послуги громадянам використовуючи переваги та сервіси ЦНАП.

Це адміністративні послуги з:

  • державної реєстрації шлюбу.
  • державної реєстрації розірвання шлюбу виключно за спільною заявою подружжя, яке не має дітей.
  • державної реєстрації народження виключно у випадках коли дитина народжена у шлюбі (відповідно до частини першої статті 122 Сімейного кодексу України) та у матері, яка не перебуває у шлюбі (частини першої статті 135 Сімейного кодексу України). Державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них. Якщо реєстрація народження проводиться не за місцем народження дитини, а за місцем проживання батьків, то за їх бажанням місцем народження дитини може бути визначене фактичне місце народження або місце проживання батьків чи одного з них. Важливо знати, що батьки зобов’язані зареєструвати народження дитини протягом одного місяця від дня народження дитини.
  • державної реєстрації смерті виключно у випадках, коли заява про державну реєстрацію смерті подана у строки визначені законодавством. А саме: не пізніше трьох днів з дня настання смерті чи виявлення трупа, а в разі неможливості одержання лікарського свідоцтва про смерть, фельдшерської довідки про смерть – не пізніше п’яти днів. Державна реєстрація смерті за заявою, поданою у визначені законодавством строки, проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.
  • державної реєстрації зміни імені виключно вперше та повторно.
  • внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.

Сфера послуг нова, проте надаватиметься на загальних принципах роботи ЦНАП: прийом замовників на точно призначений день і час, універсальність адміністраторів, доступність та відкритість інформації про послуги, автоматичне заповнення бланків тощо.