Новини

Всього переглядів: 8

Якщо особа хвора або з підозрою на СОVID-19 лікується амбулаторно в домашніх умовах, то необхідно проводити заходи для запобігання розповсюдження інфекції серед контактних в домашньому вогнищі. З цією метою проводиться профілактична дезінфекція.

Хворий при  кашлі, чханні з дрібними краплями слини виділяє мікроорганізми і віруси, які поширюються на відстань до 2-х метрів, затримуються в повітрі та на поверхнях до 30 хвилин. Вірус може потрапити до організму здорової людини через слизові оболонки носа та рота, а також очей. З метою недопущення зараження профілактична дезінфекція проводиться після попереднього  очищення нейтральним мийним засобом всіх поверхонь в приміщенні: меблів, обладнання, кранів, раковин, дверних ручок, підлоги.Знезараження проводять дворазовим протиранням або зрошенням дезінфікуючим розчином.

Найбільш часто необхідно дезінфікувати:

  • ванну кімнату: душову кабіну, змішувач, ванну, раковину, плитку на стіні, плитку на підлозі;
  • кухню: стільницю, кран, раковину, холодильник, шафи:
  • спальню: дверні ручки, комоди, шафи;
  • вітальню, дитячу кімнату: полиці, шафи, вимикачі, стільці.

Комп’ютерна техніка обробляється спиртовмісними засобами.

Через 1 годину після закінчення дезінфекції всі поверхні миються чистою водою та приміщення обов'язково провітрюють.

Одночасно з профілактичною дезінфекцією необхідно дотримуватись і правил особистої гігієни: часто мити руки з милом або обробляти антисептиками.

Якщо людина з підозрою або хвора на коронавірус живе з родиною, вона повинна перебувати у масці. Крім того, необхідно максимально обмежити її контакт з іншими членами сім’ї.

За ознак вірусного захворювання хворій або з підозрою на СОVID-19 людині (при можливості) необхідно перебувати в  окремій кімнаті та користуватися окремою ванною кімнатою. Якщо людина, що перебуває на карантині, не може використовувати окрему ванну кімнату, вона має дезінфікувати туалет і ванну після кожного використання за допомогою доступних засобів для дезінфекції.

Крім зазначеного, щоб обмежити поширення коронавірусу, хворій людині необхідно використовувати окремий посуд, рушники та інші подібні предмети побуту.

Головне правило профілактики будь-яких інфекційних захворювань - це ретельне миття рук з милом і водою. Наступне: уникати дотику рук  до обличчя, що  також є однією з превентивних дій, оскільки коронавірус СОVID-19 передається повітряно-крапельним шляхом.

Прибирання та дезінфекція у під’їздах багатоповерхових будинків повинні проводиться  щоденно із застосуванням дезінфікуючих розчинів звертаючи особливо увагу на поручні,  підвіконня, віконні огорожі, сходи на горище, опалювальні прилади, поштові скриньки, шафи для електрощитів, сходові площадки, майданчики перед входом у під’їзд та місця біля контейнерів для побутових відходів.

Пам’ятайте, що краще запобігти захворюванню, ніж лікувати його!

Захистіть себе та своїх рідних від зараження СОVID-19!