Новини

Всього переглядів: 8

Громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від основної роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.

Громадські роботи не є джерелом поповнення бюджету органів місцевого самоврядування і виконуються не на користь потерпілого від злочину, а на користь суспільства, їх мета – запобігання злочинності і сприяння ресоціалізації засудженого шляхом примусової безоплатної праці.

Останнім часом питання призначення даного виду покарання чи адміністративного стягнення в системі судів, набирає особливої актуальності, адже призначення покарання у виді позбавлення волі, тягне за собою значні грошові вкладення в подальший процес соціальної адаптації особи після звільнення з місць позбавлення волі і значно підвищує ризик повторної злочинності, що безумовно, є не актуальним ані для місцевої громади, ані для держави в цілому.

Протягом, поточного року на виконання до Козятинського МРВ філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області, надійшло 22 постанови про притягнення до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт, порушників. Строки відбуття даного виду стягнення мають часові проміжки від 20 до 60 годин, які порушник за направленням уповноважених органів з питань пробації, відбувають на території комунальних підприємств міста чи сільських/селищних рад, під контролем відповідальних працівників підприємств.

В разі ухилення особи від відбування покарання чи адміністративного стягнення у виді громадських робіт, винний може бути притягнутий до відповідальності: у випадку адміністративного стягнення – це адміністративний арешт, а у випадку кримінального покарання – це притягнення до кримінальної відповідальності арештом на строк від 6 місяців до обмження волі строком на 3 роки.

Проте, зрозумілим є те, що активна співраця правопорушників із органами місцевого самоврядування, в частині відбуття громадських робіт є взаємовігідною, і вмайбутньому буде лише сприяти покращенню благополуччя громади та убезпечення мешканців Козятинщини від рецидивної злочинності.